Zápas WHIL v hádzanej žien HK AS Trenčín – HK Slávia Partizánske

0

Hráčky AS HK Trenčín sa v šiestom kole najvyššej hádzanárskej súťaže žien predstavili tretí krát na domácej pôde. Privítali susediaci tím z tabuľky HK Slávia Partizánske.

Začiatok stretnutia lepšie vyšiel hosťujúcim hráčkam, ktoré v 7.minúte vyhrávali 4:1, na čo reagovala trénerka Rajnohová oddychovým časom, ktorý hráčkam veľmi pomohol. V 13. minúte po góle Ušiakovej sa Trenčianky ujali tesného vedenia 5:4 a mali ďalšie takzvané tutovky, ktoré nedokázali úspešne zrealizovať na zvýšenie gólového stavu vo svoj prospech. To sa v konečnom dôsledku ukázalo ako rozhodujúci fakt pre konečný výsledok zápasu. Ten bol do polčasového hvizdu rozhodcov veľmi vyrovnaný 10:11.

Hneď v úvode druhého polčasu jednogólové vedenie zvýšila hosťujúca Gerič a postupne súper zvyšoval svoje vedenie. V 37. minúte domáce hráčky gólom Minárechovej konečne skórovali. Dobre chytajúca brankárka Partizánskeho Súlovská, marila domácim hráčkam jednu šancu po druhej. V 45. minúte domáce družstvo prehrávalo rozdielom ôsmych gólov. Hostky si pohodlne udržiavali svoje vedenie, ktoré ešte navýšili a zaslúžene zápas dotiahli do presvedčivého víťazstva 15:26.