Ustanovujúce zasadnutie nového mestského parlamentu v Trenčíne

0

Z histórie nášho mesta sa dozvedáme, že od roku 1887 z obdobia Rakúsko – Uhorska sa niekoľkokrát menili názvy funkcie čelných predstaviteľov mesta Trenčín. Boli nimi mešťanosta, starosta, vládny komisár, predseda Miestneho národného výboru, predseda Mestského národného výboru až po dnešný názov primátor.

V piatok 28.novembra 2014 sa konalo prvé ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Trenčíne na obdobie rokov 2014 – 2018. Skladalo sa z dvoch častí. slávnostnej a pracovnej. Zastupiteľstvo viedol primátor mesta Richard Rybníček, ktorý na zasadnutí privítal prítomných hostí.

Predseda mestskej volebnej komisie Stanislav Malinovský prečítal oficiálne výsledky volieb. Od spomínaného obdobia Rakúsko -Uhorska ako 22. najvyšší zástupca mesta slávnostne zložil sľub primátora mesta Trenčín Mgr. Richard Rybníček a svojim podpisom sa ujal svojho druhého funkčného obdobia. Následne si aj novozvolení poslanci prevzali z rúk predsedu volebnej komisie osvedčenie o zvolení za poslanca mestského zastupiteľstva a zložením poslaneckého sľubu do rúk primátora mesta sa oficiálne ujali vykonávať svoj poslanecký mandát.
V slávnostnom príhovore staronový primátor mesta povedal, že jedine spolupráca posunie mesto ďalej. Skonštatoval, že v Trenčíne dali obyvatelia prednosť pred straníckymi nominantmi odborníkom.

Na záver primátor pozval všetkých prítomných hostí a poslancov na neformálne stretnutie pri čaši vína. Po všetkých oficialitách prešlo rokovanie zo slávnostnej do pracovnej časti. Poslanci postupne schválili jednotlivé body rokovania.
Jediným zástupcom primátora mesta bude poslanec Ján Forgáč. Ako viceprimátor bude mať v kompetencii dopravu, investície, stavebné záležitosti a majetok mesta.

Ako sa ti páči toto video?

53%
53%
Hodnotenie
 • Priemerné
  1
 • Veľmi dobré
  5
 • Vynikajúce!
  10
 • Hodnotenie návštevníkov (Počet hlasov: 1)
  10
Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.