Trenčiansky župan nevidí žiadnu prekážku v kopcoch

0

S nápadom vytiahnuť ľudí do prírody a spoznávať krásy Trenčianskeho kraja prišla trojica nadšencov cyklistiky – Radoslav Tilandy, Michal Barták a Pavol Babica.
Takmer k päťdesiatke cyklo nadšencov sa pridal aj milovník cyklistiky, Trenčiansky župan Jaroslav Baška. Cieľom tohto pelotónu sa stal vysielač Nad Oborou. 
V rámci Vrchárskej koruny musia účastníci zdolať 20 vrcholov za 8 mesiacov, urobiť si „selfíčko“. Zapojiť sa do tohto unikátneho projektu môže v podstate ktokoľvek.
Tilandy si spolu s ostatnými dvomi organizátormi prevzal z rúk Trenčianskeho župana darček v podobe cyklo dresu Zelenej župy. Technické problémy v cyklistike sú časté, ale na tomto podujatí sa odstraňovali spoločným úsilím.
Prípravy na zdolanie nástrah trate má každý cyklista individuálne. Dvadsaťtri kilometrový úsek končil po zdolaní 657-metrového vrchu na Gazdovstve Uhliská.
Generálnym partnerom druhého ročníka projektu Vrchárskej koruny je Trenčiansky samosprávny kraj. K hlavným partnerom patrí aj tento rok krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región.
Spracoval
Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.