Trenčianske derby prinieslo tucet gólov

0

V piatok 24. októbra bol v Trenčíne športový sviatok. Hral sa šláger 7. kola extraligy mužov vo florbale. V boji o 1. miesto sa stretli domáci ŠK 1.FBC TRENČÍN a M-ŠPORT TRENČÍN.

Na tento duel sa prišlo do Mestskej športovej haly pozrieť takmer 600 divákov. A bolo sa na čo pozerať. Už v 22. sekunde zápasu sa hostia ujali vedenia 0:1. Domáci hráči zaskočení rýchlym gólom sa zmobilizovali a v 6. minúte bolo vyrovnané na 1:1.
Zápas pokračoval v dobrom tempe, a prakticky do konca druhej tretiny domáci stále doťahovali jednogólový náskok hostí.
Obrat v stretnutí nastal v úvode 3. tretiny. Domáci 1.FBC v 43. minúte išiel prvýkrát do vedenia 5:4, keď využili priestor po zlom striedaní hostí a dostali halu do varu.

O dve minúty neskôr domáci hrali presilovku a svetelná tabuľa na Sihoti ukazovala dvojgólový rozdiel 6:4.
Dráma pokračovala, keď domáci nevyužili trestné strieľanie a následne zvýšili svoje vedenie o tri góly na 7:4.
Hostia sa mohli vrátiť do zápasu, ale ani oni nevyužili možnosť skórovať z trestného strieľania. V následnej presilovke stiahli trojgólové manko na 7:5. V samotnom závere sa domáci tím stiahol do obrany a nedovolil hosťom streliť kontaktný gól.
Z cenného víťazstva sa tešil domáci tím, ktorý sa prebojoval na čelo extraligového pelotónu.
Diváci videli stretnutie, ktorému nič nechýbalo. Hralo veľmi slušne na oboch stranách hracej plochy, vo výbornej atmosfére, o ktorú sa pričinili fankluby oboch mužstiev.

Čo rozhodlo o víťazstve podľa trénera domácich Miroslava Ságu? :“chlapci dodržali taktiku, ktorú sme si po druhej tretine povedali v kabíne“.
Ako sa pripravovali domáci hráči na derby zápas povedal Braňo Straka: „celý týždeň poctivou robotou“.