Ťažba uhlia rozhádala poslancov Trenčianskej župy

0

Ochranári zastávajú názor, že rozšírenie ťažby na Hornej Nitre je veľkou záťažou nielen pre prírodu, ale aj samotných obyvateľov. Preto zorganizovali petíciu, aby poslanci Trenčianskej župy nesúhlasili s preložkou železničnej trate Nováky – Koš a preložkou rieky Nitra v úseku Nováky – Koš
Horúca téma okolo ťažby uhlia na Hornej Nitre rozdeľuje verejnosť, aj politikov. Ochranári zorganizovali petíciu, ktorou žiadajú, aby poslanci Trenčianskeho samosprávneho kraja v územnom pláne nepodporili rozširovanie ťažby hnedého uhlia.
Ešte vo februári sa téme priamo na župe venovali aj Peter Pellegrini a Maroš Šefčovič.
Pravicoví a nezávislí poslanci tvrdia, že župa chce zmenou územného plánu podporiť baníctvo no zároveň chce žiadať Európsku komisiu o podporu na jeho útlm.
Župan tvrdí, že sa na zastupiteľstve viac politizovalo, než racionálne rokovalo.
Opozícia v časti územného plánu, proti ktorému sa postavili ochranári petíciou, vidí snahu o podporu súkromnej spoločnosti na úkor občanov.
Kvôli tomu, že poslanci za SMER-SD neprijali petíciu ochranárov a schválili územný plán kraja, opoziční poslanci neschválili jeho záväznú časť, teda Všeobecne záväzné nariadenie. Župan musí začať s opozíciou rokovať. Bude za dohodu aj niečo ponúkať?
Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.