Stanley cup je už v Trenčíne

0

Vo štvrtok 20. augusta priniesol do Trenčína po tretí krát Marián Hossa Stanley cup. Tento krátky pobyt na Slovensku začal tlačovou besedou, kde sa Marián predstavil nielen ako športovec, ale hlavne človek. Po tomto smutnom úvode prezradil, že na otázku či má ešte motiváciu nerád odpovedá. Má ako hráč, ktorý dosiahol métu tisíc bodov a súčasne tisíc zápasov rešpekt a výhody?

V Chicagu jedna žiačka na základnej škole riešila príklad malej násobilky 9 x 9. Ako výsledok napísala Hossa. Opýtali sme sa či sleduje aj dianie v Dukle Trenčín a či netúži aj po titule hokejového Majstra sveta. Marián neporušil tradíciu a aj tentokrát jedol z pohára pirohy, ktoré mu pripravila jeho mama. Opýtali sme sa jej, ako si spomína na Mariánove začiatky a aký bol ako dieťa.

Odfotiť sa s najvýznamnejšou klubovou trofejou a najlepším slovenským hokejistom súčasnoti bude mať možnosť každý, kto 21. augusta zavíta do trenčianskych ulíc.

O 16:00 hod. Marián Hossa odštartuje na špeciálne upravenom kamióne “road show” mestom. Odštartuje na mieste, kde sa hokej začínal učiť hrať a kde vyrastal. Blízko betónového ihriska medzi panelákmi na najväčšom trenčianskom sídlisku Juh. Odtiaľ pomaly poputuje mestom až k Zimnému štadiónu Pavla Demitru. Každý fanúšik si ho tak bude môcť odfotiť aj s najvzácnejším pohárom, urobiť si  “selfie” a dostane aj podpis kartu. Večer si Marián Hossa trofej užije na Trenčianskom hrade v kruhu priateľov. Pri tejto príležitosti je hrad vyzdobený vlajkami klubu i mesta Chicago, v ktorom úspešný hokejista pôsobí.

Marián Hossa navštívi aj trenčiansku nemocnicu, ktorú podporí nákupom zdravotníckych potrieb.

Stanley cup je už v Trenčíne

Spracoval

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.