Pri Pamätníku umučených na Brezine sa spomínalo

0

Pietna spomienka pri Pamätníku umučených v lesoparku Brezina v Trenčíne sa konala pri príležitosti 73. výročia Slovenského národného povstania. Počas smútočného pochodu položili vence k pamätníku zástupcovia ozbrojených síl, zväzu protifašistických bojovníkov predstavitelia verejnej správy a samosprávy či potomkovia a príbuzní tých, ktorí v povstaní zahynuli.
A práve tento pamätník je venovaný 69 obetiam fašizmu, ktoré na týchto miestach popravili Nemci v období od októbra 1944 do apríla 1945. I napriek tomu je v súčasnosti fašizmus na Slovensku stále viac prezentovaný aj na politickej scéne.
SNP bolo obdobie odvážnych hrdinstiev, obetí, bôľu, ale aj hrdosti na svojich drahých, ktorí bojovali proti nemeckej vojenskej mašinérii.
Sociálne siete sa snažia znevažovať Slovenské národné povstanie a druhú svetovú vojnu. Podľa župana je v súčasnosti najväčší problém v spoločnosti a hlavne u mladej generácie, ktorá je na tieto sociálne siete napojená.
Povstanie sa konalo v zložitej politickej dobe a podľa plukovníka Forgáča Slovania majú tolerantnú povahu, ale keď sa prekročí hranica únosnosti dokážu sa postaviť na odpor neprávu.
Aký je jeho odkaz pre dnešnú generáciu?

Spracoval
Peter Peťovský – TRENČIANSKY TERAJŠOK

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.