Predseda vlády Robert Fico navštívil Trenčín

0

V okrese Trenčín sa uskutočnila pracovná výjazdová návšteva premiéra Slovenskej republiky Roberta Fica, podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho a štátnej tajomníčky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Denisy Sakovej. Predseda vlády v sprievode predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku začal svoju pracovnú návštevu na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka.
Jednou z firiem, ktorú navštívili bola Konštrukta Industry, a.s., ktorá sa zaoberá výrobou strojných zariadení v oblasti výroby pneumatík. Svojich budúcich zamestnancov hľadá na stredných školách nášho regiónu.
Vedenie firmy ocenilo prístup vlády, že z financií, ktoré investujú do vývoja a výskumu, si môže odpísať 25 percent ako nákladovú položku. Ďalej predseda vlády navštívil firmu VRM a.s.
Na stretnutí s podpredsedom vlády Petrom Pellegrinim sa starostovia obcí sťažovali na nevyhovujúci stav hlavnej cesty 1/9 v smere Trenčín – Prievidza.
Štátna tajomníčka informovala, že okresný úrad sa presťahuje do spoločných priestorov z troch doterajších adries. Na záver pracovného dňa v Trenčíne sa stretli na rokovaní predseda vlády a predseda TSK.
Spracoval
Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.