Pravda, zákon, morálka a etika sú na strane miest a obcí

0

Na základe ochrany a zveľaďovania verejného majetku a ochrany verejného záujmu vypracovala spoločnosť TVK a.s. projekt na získanie finančných prostriedkov vo výške 60 miliónov eur z eurofondov na rozvoj vodovodnej a kanalizačnej infraštruktúry. Jednou z podmienok čerpania prostriedkov z Kohézneho fondu je, že TVK a.s., teda mestá a obce musí spravovať svoj majetok sám. Inak môže prísť Slovenská republika o tieto finančné prostriedky, ktoré už boli sčasti preinvestované.

Akcionári spoločnosti TVK a.s., 56 miest a obcí z Trenčianskeho regiónu, z ktorých 48 vložilo do TVK svoj majetok, a to konkrétne vodárenskú a kanalizačnú infraštruktúru, sa zišli na Valnom zhromaždení vo štvrtok 23. októbra 2014. Z neho vzišlo odvolanie voči predbežnému opatreniu okresného súdu v Trenčíne.

Podpredseda predstavenstva Ing. Jozef Trstenský spoločne s predsedom predstavenstva Mgr. Richardom Rybníčkom v mene všetkých akcionárov vyhlásili: „Pravda, zákon, morálka a etika sú na strane miest a obcí“.
Ako vidí situáciu druhá strana sporu TVS a.s. a kto bude ďalej občanom fakturovať za služby spojené s dodávkou vody generálna riaditeľka Ing. Denisa Beníčková povedala: „nič sa pre zákazníka nemení. Dodávať vodu bude TVS a.s., až do vyriešenia súdneho sporu“.
Čo všetko znamená tento spor dvoch spoločností pre občana a čo bude nasledovať predseda predstavenstva Mgr. Richard Rybníček povedal: „Predbežné opatrenie nie je vyhratý súdny spor, je to iba dočasné pozastavenie. TVK a.s. bude naďalej zmluvy podpisovať“.

Ako sa ti páči toto video?

53%
53%
Hodnotenie
 • Priemerné
  1
 • Veľmi dobré
  5
 • Vynikajúce!
  10
 • Hodnotenie návštevníkov (Počet hlasov: 1)
  9.8
Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.