Policajti vodičom nerozdávali pokuty, ale deti smajlíkov

0

Vo štvrtok 19.novembra sa na ul. Veľkomoravskej v Trenčíne uskutočnila akcia, zameraná na kontrolu dodržiavania povinnosti vodičov motorových vozidiel voči chodcom a dodržiavanie pravidiel cestnej premávky chodcami. Jej cieľ bol zameraný na elimináciu počtu dopravných nehôd s účasťou nemotorových účastníkov.  Ľudia sú nepoučiteľní i  napriek tomu, že nehody chodcov sa stávajú takmer každý deň. Preto Krajské riaditeľstvo policajného zboru odboru dopravy vykonáva podobné preventívne akcie nielen na základných školách.

Tentoraz jej súčasťou boli žiaci tretieho ročníka, štvrtej Základnej školy Veľkomoravská, ktorí hodnotili správanie vodičov za volantom. Deti sa hravou formou učili, ako bezpečne prechádzať cez vozovku. Okrem toho mali možnosť vyskúšať si, ako vidia cestu opití vodiči, cez špeciálne okuliare, ako policajti pri zásahu požívajú putá, alebo si vyskúšať, ako sa používa tester na alkohol v praxi. Cieľom polície je, aby sa deti nebáli policajtov, ale aby ich vnímali ako pomocníkov a ochrancov.  Za snahu boli odmenené časopisom mladý záchranár, ktorý má pomôcť deťom zvládnuť a zorientovať sa v krízových situáciách.

Deti vodičom rozdávali podľa toho ako rešpektovali pravidlá cestnej premávky veselé, alebo smutné obrázky „smajlíkov“. Vodiči vyjadrili jednohlasný súhlas s preventívnymi akciami, ktoré slúžia bezpečnosti pre všetkých účastníkov  cestnej premávky.

Spracoval

Peter Peťovský TRENČIANSKY TERAJŠOK

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.