Ochota pomáhať slabším stále existuje

0

„Život nie je zebra“ je nový projekt Operačného programu cezhraničnej spolupráce, pripravovaný Fakultou sociálno-ekonomických vzťahov na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Je unikátny a špecifický cezhraničnou spoluprácou s Univerzitou Tomáša Baťu v Zlíne. Svojou koncepciou je zameraný na prípravu, propagáciu a realizáciu výstavy neziskových organizácií celého Trenčianskeho samosprávneho kraja. Okrem výstavy sa organizovala celá rada workshopov a sprievodných akcií ako pre laickú, tak pre odbornú verejnosť. Jeho súčasťou bolo desať podujatí v rámci Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Neziskové organizácie trenčianskeho regiónu tak dostali unikátnu príležitosť predstaviť svoju činnosť širokej verejnosti. Jedna z akcií bola s názvom „Deň otvorených dverí“, ktorú zorganizovalo OZ Silnejší slabším v spolupráci s deťmi z Detského mestečka  Zlatovce.

Program ktorý si pripravili vytvoril v sále Kultúrneho domu výbornú atmosféru. Svojou pestrosťou a dramaturgiou sa páčil všetkým vekovým skupinám.

Na záver organizátori vyjadrili sklamanie, že si k ním nenašli cestu predstavitelia mesta Trenčín a Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Spracoval

Peter Peťovský

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.