Nákupom nových autobusov pre SAD Trenčín sa nezvýši cena lístkov

0

Význam verejnej autobusovej dopravy z roka na rok narastá, rovnako ako aj nároky verejnosti na jej kvalitu a služby. Slovenská investičná a realitná spoločnosť /SIRS a.s./ sa od roku 2007 stará o autobusovú dopravu v kraji. V súčasnosti má vo svojej prevádzke 273 autobusov, ktorých priemerný vek užívania sa neustále znižuje. 11. novembra 2016 predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja /TSK/ Jaroslav Baška a predseda dozornej rady SAD Trenčín a.s. George Trabelssie uviedli do prevádzky 30 nových autobusov.

Nové autobusy spĺňajú tie najprísnejšie ekologické európske normy, ako aj nároky na maximálnu bezpečnosť a komfort cestujúcich a vodičov, bez zvyšovania ceny cestovných lístkov. Novinkou je zavedenie prívesných vozíkov na prevoz bicyklov.

Vedenie SAD-ky prejavilo do budúcna záujem aj o elektro-autobusy. Ako sa cestovalo pred polstoročím, pri nových moderných autobusoch ukázal aj ich starší brat model RTO z roku 1958. Pohodlie jazdy v novom autobuse si vyskúšali aj študenti stredných škôl, ktorí patria medzi najväčších používateľov prímestskej autobusovej dopravy. Vedenie SAD-ky má neustály záujem o zvyšovanie počtu cestujúcich.

TSK si ako objednávateľ služieb verejnej dopravy v okresoch Považská Bystrica, Púchov, Ilava, Trenčín, Nové Mesto nad Váhom a Myjava, naplánoval na rok 2017 celkový objem dopravy 15 000 000 km. V roku 2015 sa na linkách prímestskej dopravy prepravilo takmer 16 000 000 cestujúcich.

Spracoval

Peter Peťovský – TRENČIANSKY TERAJŠOK

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.