Nádherné torty ovládli Trenčianske výstavisko

0

Na výstavisku EXPO CENTER Trenčín sa v dňoch 15. a 16. mája 2015, koná prezentácia tradičných remesiel s názvom „JARMOK remesiel“ a celoslovenská cukrárska výstava „TORTY a svet pečenia. Už tretí rok organizátori vyhlásili súťaž pre všetkých, ktorí chcú ostatným ukázať svoje zručnosti a šikovnosť pri zdobení tort. Záujemcovia o účasť v súťaži mali možnosť výberu z dvoch kategórií, pričom každý súťažiaci mohol priniesť maximálne jednu tortu z každej kategórie. Podmienkou súťaže bolo, že torty museli priniesť hotové. Tie mohli byť jedno alebo viacposchodové.

V kategórii „Česko – slovenské rozprávky“ sa mali príležitosť súťažiaci inšpirovať akoukoľvek českou alebo slovenskou rozprávkou z ľubovoľného obdobia. Rozmer spodného poschodia mal predpísanú maximálnu veľkosť 50 x 50 cm.

V kategórii „Torta s kvetinovou tematikou“
mohli súťažiaci použiť ľubovoľné ozdoby v danej tematike. Taktiež mohli použiť akúkoľvek cukrársku techniku alebo ich kombinácie, ako sú modelovanie, krajka, royal, karamel, jedlý papier a iné.
Aj v tejto kategórii malo spodné poschodie povolený maximálny rozmer 50 x 50 cm. Odborná porota okrem výzdoby tort hodnotila aj ich originálne pomenovanie. Návštevníci tak mali možnosť čerpať inšpiráciu a nechať sa uniesť nádherou šikovných cukrárov.

Spracoval

Peter Peťovský

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.