Na Obchodnej akadémii Milana Hodžu prednášali úspešní Trenčania

0

V počasí, kedy nie je vhodné ani psa vyhnať von, sa druháci, študenti Obchodnej akadémie Milana Hodžu v Trenčíne doslova napratali do prednáškovej miestnosti. Tentokrát to nebola klasická prednáška z matematiky, či cudzieho jazyka. Bola to odborná prednáška o predmete s názvom „ŽIVOT“, ktorú do tejto školy priniesla Nezisková organizácia „Voices“.
Prečo prišli medzi stredoškolákov a ako sú spokojní s ich záujmom nám povedal organizátor Ivan Ježík: „Som rodený Trenčan a chcel som niečo pre školy spraviť.“
Rečníkmi boli úspešní mladí Trenčania, ktorí sa svojimi životnými príbehmi snažili „naštartovať“ mladé stredoškolské auditórium. Prejavom spokojnosti publika na takýchto konferenciách je potlesk. Ten si rečníci za svoje zaujímavé rozprávanie právom zaslúžili. Boli spokojní?: „Spoznala som nových zaujímavých ľudí“, povedala výtvarníčka Lucia Horňáková Černayová.
Počas prezentácii vznikali situácie, keď sa na tvárach študentov objavil úsmev. Prezradili nám, ako sa im páčilo a či ich niečo inšpirovalo.
Čo bolo podstatné, že vedenie školy pristúpilo na takúto formu prednášky, nám zástupkyňa riaditeľa povedala:“ Študenti majú možnosť rozšíriť si svoj obzor“.
Spracoval
Peter Peťovský

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.