Na „Bezručke“ strašilo…

0

V piatok 20. novembra sa Základná škola na Ul. Bezručovej premenila na nočnú ubytovňu, aby si deti ochránili školu pred rôznymi strašidelné bytostis a strašidelnými bytosťami, ale hlavne aby získali odvahu prekonávať vlastný strach. Neopakovateľný večer začal športovými hrami, kde deti súťažili pre nich v zaujímavých disciplínach. Ako každá súťaž, aj táto musela mať svojho víťaza.

Netreba pochybovať že sa súťažilo či bojovalo úprimne a od srdca. O to viac bolela prehra, ktorú museli zmierňovať a utišovať pani učiteľky. Pri slávnostnom vyhlásení už bolo všetko v poriadku a spoločná pieseň dala zabudnúť na všetky sklamania.

Po športových hrách sa ozvalo prázdne bruško. Pani kuchárky pripravili večeru, ktorá na počudovanie všetkým chutila. Ale to stále nebolo všetko.

V čase keď sa už doma deti pripravujú spať, teta z knižnice Michala Rešetku im prišla porozprávať rozprávku a rôzne hádanky. Počúvalo a hlavne poslúchalo sa o stošesť, aj keď sa únava začala pomaličky prejavovať. Tá rýchlo pominula, keď odštartovalo tajomné pátranie po bytostiach. Z hrdinov a odvážlivcov sa pomaličky stávali malí bojkovia. Škola sa ponorila do tmy. Sem tam svietilo nejaké svetielko. Ozývala sa tajomná muzika pri ktorej naskakujú zimomriavky. Po chodbách sa pohybovali dvojice, ale našli sa aj hrdinovia, ktorí prekonali strach a vybrali proti noci samostatne.

Po absolvovaní tajomnej cesty bolo zážitkov viac ako dosť. Ani sa deti nenazdali a bola polnoc. Rozprávanie o tom čo zažili nemalo konca kraja. Spacáky vymenili za domáce postieľky a po večernej hygiene sa odobrali do ríše snov. Pán riaditeľ sa deckám poďakoval za odvahu a cez školský rozhlas im pustil rozprávku na dobrú noc.

Odmenou celému pedagogickému zboru boli spokojné deti, ktoré už dnes sľúbili, že o rok prídu znova pre neopakovateľný zážitok a atmosféru.

Spracoval

Peter Peťovský TRENČIANSKY TERAJŠOK

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.