Na „Bezručke“ sa všetci zbláznili…

0

V piatok 29. mája sa v Trenčíne konala výnimočná udalosť. Privítanie a otvorenie areálu školy pánom riaditeľom na Bezručovej predpovedalo, že tu bude niečo veľkolepé. A bolo. 50 rokov je v živote človeka obdobie, kedy sa zamyslí čo urobil a čo ďalej. Ale polstoročie existencie základnej školy, to je iná rekapitulácia.
Množstvo vzdelaných a úspešných Trenčanov si prišlo do „Bezručky“ ako ju všetci familiárne volajú zaspomínať. Vedenie školy a celý pedagogický zbor pripravili žiakom, ale aj rodičom nezabudnuteľnú, doslova rodinnú oslavu Medzinárodného dňa detí.
Žiaci bývalí, alebo terajší, mali a majú šťastie na výnimočných pedagógov. Planéta Zem obieha okolo Slnka. Je to naša najbližšia a zároveň najjasnejšia hviezda na oblohe. Práve Slnko je symbolom školy a bolo pre všetkých návštevníkov naozaj štedré.
Spomínalo sa, radovalo sa, zabávalo sa spievalo i tancovalo. Proste dokonalá párty. Decká si prišli na svoje a rodičia nadobudli presvedčenie, že ich ratolesti sú v dobrých rukách.
V programe školy bolo vidieť, že mimoškolské aktivity sú žiakom blízke a rozvíjajú ich umelecký talent. Príkladom im boli všetci účinkujúci. Umelci, ktorí prijali pozvanie účinkovať v programe boli skutoční umelci z Trenčína, Holandska a Česka. Predviedli svoje majstrovstvo a deckám ukázali, že pracovitosť, usilovnosť a vzdelávanie je cesta, ako byť úspešný.
Vo finále celodennej oslavy vystúpila v programe výnimočná rocková speváčka Jana URIEL Kratochvilová. Z bežnej hudobnej produkcie vždy vyčnievala. Svojím zjavom, odievaním, líčením často predbieha dobu. Okrem atypických kostýmov a doplnkov ponúkla Trenčanom originálny hlas neuveriteľného registra. Spolu s kapelou tak dali veľkú bodku za fantastickým dňom.
Spracoval
Peter Peťovský

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.