Karate nie je len šport, ale aj filozofia…

0

 

Karate bolo pôvodne vytvorené na Ďalekom východe ako bojové umenie, ktoré sa stalo nielen vysoko účinným prostriedkom sebaobrany bez zbrane, ale aj medzinárodne uznávaným športom. Dlhoročné kamarátky z karate založili jeden z najúspešnejších klubov na Slovensku, ktorý sa tomuto športu venuje, Karate Klub ŠK Real Team Trenčín. Dnes má takmer 90 členov. Na tréningoch sa dbá najmä na všestrannosť, rýchlosť, ohybnosť, výbušnosť, presnosť a precíznosť techník.

Neodmysliteľnou súčasťou je úcta, etiketa a disciplína. Všetko sa to začína prípravou zápasiska „tatami“, založenej na vzájomnej pomoci. Mnoho rodičov pochopilo, aký je pre rozvoj ich dieťaťa tento šport dôležitý. Začiatky bývajú niekedy ťažké, ale profesionálni tréneri vedia zverencov usmerňovať a motivovať k neustálemu rastu a zisku športových titulov.

Za svoju existenciu klub vybojoval viac ako tisícku medailí z domácich i medzinárodných súťaží. V aktuálnom roku 2016 získal 20 medailových umiestnení z toho 4 tituly Majster Slovenskej republiky. V klube sa o zverencov stará aj tretí tréner Ivan Kostelný. Pravou rukou trénerov sú mladé, ale skúsené inštruktorky, ktoré tento šport milujú a svoje skúsenosti odovzdávajú mladým talentom. Ako je vidieť, o budúcnosť tohto viac ako športu sa v Trenčíne nemusíme obávať.
Spracoval
Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.