Futbalisti vyvolali na škole ošiaľ

0

Pre človeka, ktorý dosiahol niečo výnimočné nielen v športe, je pocit eufórie z víťazstva, alebo úspechu niečo, čo mu zostane v pamäti na celý život. Sú ľudia a hlavne deti, ktoré sú na samom začiatku dlhej cesty, aby takéto pocity mohli prežiť. Ako chutia, sa prišli s tými najmenšími na Základnú školu na Veľkomoravskej ulici podeliť futbalisti AS Trenčín. Obhájili v tejto sezóne to, čo sa im podarilo vybojovať v tej predošlej, Slovenský pohár a titul majstrov Slovenska. Po roku opäť priniesli deťom ukázať obe trofeje.

Pod vedením manažéra A-tímu Drahoslava Bočáka a trénera Martina Ševelu hráči Lukáš Skovajsa, Martin Šulek, Matúš Bero a Gino van Kessel vyvolali ten pravý futbalový majstrovský ošiaľ. Moderátor Patrik Vígh, ktorého hlas sa ozýva z reproduktorov štadióna pri domácich zápasoch, postupne vyspovedal jednotlivých hráčov.  Aby to nemali futbalisti také jednoduché, tak si decká pre nich pripravili tzv. „malú kulehu“ – súťaž v dosiahnutí maximálneho počtu hlavičiek.

Cieľ návštevy futbalistov na škole bol ešte v niečom výnimočný. To že deti vidia svoje idoly naživo, je pre ich ďalší rozvoj veľmi motivujúce. Mladí chalani majú v tom jednoznačne jasné, kto je pre nich najväčší vzor. Ako vnímajú popularitu samotní hráči?

Úspechy patria k ľuďom, ktorých veľkosť sa nemeria podľa toho, čo vedia alebo vlastnia, ale podľa skutkov, ktoré voláme ľudskosť. Hráči ju na stretnutí s deťmi rozdávali plným priehrštím.

Spracoval

Peter Peťovský – TRENČIANSKY TERAJŠOK

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.