Dobrovoľné hasičstvo v Trenčíne – Opatovej oslávilo 80 rokov

0

Dobrovoľné hasičstvo na území mesta Trenčín začalo vznikať v roku 1918. Postupne sa rozšírilo do okolitých obcí. Vtedajšia obec Opatová nad Váhom, dnešná mestská časť Trenčína, začala písať svoju históriu 18. septembra 1936. Odvety prešlo osemdesiat rokov. Novodobá história bola úzko spojená s obetavým funkcionárom Jánom Baďurom. Na jeho počesť sa konal už deviaty ročník súťaže dobrovoľných hasičov „Memoriál Jána Baďuru“.

Spomienky na roky, keď viedol hasičov v Opatovej má jeho manželka stále v pamäti. Od rána na futbalovom ihrisku bežal piaty ročník súťaže „O cenu červených bleskov“. Hlavnú súťaž prišiel otvoriť primátor mesta Richard Rybníček. Súboje o sekundy v disciplíne vodný útok, prilákali množstvo divákov. Azda najväčšiu radosť mali deti, po úspešnom zásahu terčov jednotlivými družstvami.

Stretnutia a rozhovory vyvolávali v pamäti spomienky najstarších členov dobrovoľného hasičstva v Opatovej. Početná členská základňa a podpora mesta dáva záruku, že dobrovoľné hasičstvo v Trenčíne Opatovej môže ďalej písať svoju históriu.

Spracoval

Peter Peťovský – TRENČIANSKY TERAJŠOK

 

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.