V derby zápase vyhrali Trenčianky o 10 gólov

0

V derby zápase šiesteho kola 1.ligy v hádzanej žien sa domáce hádzanárky AS HK Trenčín stretli s hráčkami Jednota Sokol Gabor Bánovce nad Bebravou. Úvod stretnutia naše dievčatá nezvládli, keď sa im podaril streliť prvý gól až v piatej minúte. Postupne sa hra domácich hráčok zlepšila a do konca prvého polčasu sa dostali do vedenia 18:13.

V druhom dejstve zápasu naše dievčatá jednoznačne ovládli hru a výsledok narastal aj vďaka výbornému výkonu brankárok, čo ocenila aj trénerka mužstva. Zápas dotiahli do víťazného konca a Bánovčanky zdolali rozdielom 10 gólov, 38:28. V súťaži doteraz nazbierali 8 bodov a v tabuľke im patrí momentálne piata priečka. Najúspešnejšou strelkyňou domácich bola Veronika Žitňanová s deviatimi gólmi.