Chcete vedieť ako môžete ušetriť energiu u vás doma? Poraďte sa s odborníkmi na veľtrhu v Trenčíne

0

Energetické poradenstvo budú na veľtrhu Záhradkár v Trenčíne poskytovať bezplatne špecialisti Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry od 5. do 9. apríla 2017.
Rodinný dom si vyžaduje nemalé prevádzkové náklady na energiu. Spôsobov, ako ich znížiť je veľa. Ale možností, ako si vybrať menej vhodný spôsob, je ešte viac. Každá domácnosť je totiž jedinečná. Preto sa vždy oplatí vopred poradiť s nezávislými odborníkmi a hľadať najlepšie konkrétne riešenie.
Na výstave Záhradkár túto možnosť máte. Odborníci SIEA sú k dispozícii aj v prípadoch, ak sa chcete len ubezpečiť, či neplytváte energiou. Ak chystáte menšiu alebo celkovú obnovu vášho bývania, alebo dokonca plánujete novostavbu, bezplatné konzultácie s odborníkmi by ste nemali vynechať.
Špecialisti SIEA vám v prvom rade poradia, ako začať. Zároveň vás upozornia, aké úspory môžete od jednotlivých opatrení očakávať a aké sú výhody i obmedzenia jednotlivých riešení. Nezávislí odborníci tiež vysvetlia, či a kedy môžete využiť finančnú podporu, vrátane poukážok na inštaláciu kotlov na biomasu, tepelných čerpadiel, solárnych kolektorov a fotovoltických panelov v ďalších kolách projektu Zelená domácnostiam.
Pre návštevníkov výstavy sú pripravené i prehľadné brožúry, v ktorých nájdu názorné schémy zapojenia a fungovania jednotlivých systémov na výrobu energie z obnoviteľných zdrojov, návrhy úsporných opatrení, príklady konkrétnych realizácií a výpočty výšky úspor.
Bezplatné poradenstvo nájdete v priestoroch výstaviska Expo Center v Trenčíne v hale P7 v stánku číslo 17 od stredy 5. apríla do soboty 8. apríla 2017 v čase od 9:00 do 18:00 hod. a v nedeľu 9. apríla 2017 od 9:00 do 15:00 hod. Pre všetkých záujemcov, ktorí nemajú možnosť prísť sa poradiť priamo na výstavu, sú konzultanti SIEA k dispozícii v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU v Trenčíne, Bratislave, Košiciach a v Banskej Bystrici. Využiť môžu aj bezplatnú telefónnu linku 0800 199 399.
Viac informácií je dostupných na webovej stránke zitenergiou.sk

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.