Byť tuleňom je normálne

0

V čase, keď si veľa ľudí užíva nedeľnú rannú pohodu vo vyhriatej posteli, tak skupina nadšencov zdravého životného štýlu sa zišla na trenčianskom Ostrove. Snehová nádielka bola tentokrát výnimočná. Mali sme možnosť vidieť, ako sa niektorí členovia spolku Trenčianske Tulene prišli kúpať netradične na bežkách.
Stretli sa „staré tulene“ s novými priateľmi, ktorí nabrali odvahu prekonať samých seba. Na úvod sa dámy posilnili sladkým koláčikom z domácej kuchyne a chlapi teplým čajom. Potom sa začalo s prípravou „šatne“. Spoločne si pripravili priestor na deky a klasické prezliekanie do plaviek mohlo začať. Zimné doplnky sa síce v lete nenosia, ale dnes, keď bola teplota vzduchu –4 stupne Celzia, sa celkom hodili.
Postupne sa všetci začali dostávať do „prevádzkovej“ teploty klasickým behom. No a potom to prišlo. Služobne najstarší členovia spolku mali tú česť, aby odstránili ľad a tak pripravili bezpečný vstup do Váhu. Nováčikovia sa nesmelými krokmi postupne pridali k ostrieľaným tuleňom. Po následnom vybehnutí z vody nastala snehová guľovačka, beh a opäť návrat do studeného Váhu.
Po skončení kúpania nám služobne najstaršia členka Trenčianskych tuleňov prezradila niečo o tejto skvelej partii a o tom, ako by mali ľudia začať ak chcú. No a tí, ktorí mali tú odvahu sa ponoriť do studeného Váhu nám o svojich pocitoch a prečo to robia povedali, že je to fantastické a treba to vyskúšať.
Spracoval
Peter Peťovský

 

 

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.