Benefičná párty PROAUTIS v Trenčíne

0

Občianske združenie AUTIS v Trenčíne zorganizovalo spoločenský večer s názvom „Benefičná párty PROAUTIS“. Výťažok z tohto podujatie bude venovaný autistickým deťom z Trenčína a okolia. Záštitu nad benefíciou prijal ambasádor zariadenia Centrum PROAUTIS Richard Lintner. Vyjadril poďakovanie za podporu svojou prítomnosťou návštevníkom večera a verejné uznanie za prácu ľuďom v združení.
Hostiteľky večera a zakladateľky občianskeho združenia priblížili prítomným život detí v predškolskom zariadení PROAUTIS a v špeciálnych triedach základnej školy Na dolinách, ktoré zriadili v roku 2015.
V kultúrnom programe okrem speváčky Terézie Králikovej a folklórneho speváckeho tria KRAJKA, predviedli svoje umenie aj mladí tanečníci. Hosť večera spevák Tomáš Bezdeda so skupinou AYA okrem zmyslu pre humor dokázali, že podpora a pomoc pre autistické deti je im blízka.
Rodičia autistických detí nemajú veľa možností a času na zábavu. Práve tento benefičný večer bol pre nich veľkým uvoľnením a príležitosťou na stretnutie. Pomoc rodinám s autistickými deťmi si vyžaduje okrem finančných prostriedkov, veľké morálne a psychické povzbudenie.
Spracoval
Peter Peťovský – TRENČIANSKY TERAJŠOK

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.