5. ročník festivalu SOBLAHOVSKÉ HORYZONTY

0

Nadšenci a milovníci prírody, horolezectva a adrenalínového športu za zišli poslednú februárovú sobotu na festivale „SOBLAHOVSKÉ HORYZONTY“ . Do sály poľnohospodárskeho družstva v Soblahove sa postupne schádzali malí aj veľkí milovníci turistiky. Napokon sa ich zišlo takmer dve stovky. V úvode festivalu jeden z vedúcich Turistického oddielu IŠK Soblahov Libor Šupčík privítal účastníkov festivalu. Prítomní si uctili minútou ticha pamiatku kamarátov, ktorí sa už z hôr nevrátili. Festival postupne naberal na „obrátkach“ a program, ktorý organizátori pripravili, bol zaujímavý až do samotného konca. Opýtali sme sa, prečo festival vznikol a čo pre návštevníkov pripravili:

Na festivale svoje filmy prezentovali extrémny športovec Ivo Roder, ktorý sa špecializuje na vulkány vo svete, Milan Gašparovič milovník outdoorového športu, Martin Ševčík turista svetobežník. Opýtali sme aké dokumenty prezentovali.

No a prečo chodia milovníci turistiky na tento festival?

Azda najväčšou osobnosťou celého festivalu bol horolezec Jaro Dudka. Takmer hodinový dokument odprezentoval s takým zanietením, že organizátori ho museli upozorniť, že už prekračuje svoj časový limit. Na kameru nám povedal ako sa mu páčilo a na akú ďalšiu expedíciu sa pripravuje.

Spracoval

Peter Peťovský

Zdieľaj.

Príspevky sú uzamknuté.